Puikus pereinamojo laikotarpio daiktas – pliušinis žaislas arba doudou – tai patikimas, šiltas draugas, kuris atlieka svarbų vaidmenį jūsų vaiko raidoje. Ir jei juos natūraliai traukia pliušiniai žaislai, tai pirmiausia dėl to, kad jie jiems sukelia tam tikrą susižavėjimą, dėl kurio pasipila lavina prisiglaudimų ir pasitikimų. Kad ir kaip ten būtų, kaip tėvams, labai svarbu kruopščiai parinkti savo kūdikiui pliušinį žaislą. Ne tik dėl patogumo ar estetinių priežasčių, bet ir siekdami užtikrinti vaiko saugumą. Sužinokite, kaip rasti tinkamą ir tobulą kūdikio berniuko pliušinį žaislą.
Kodėl verta pirkti vaikui pliušinį žaislą?
Daugumai vaikų pliušiniai žaislai išlieka viena pirmųjų dovanų, kurias jie gauna kartu su mediniais ir plastikiniais žaislais. Tačiau, skirtingai nei jie, pliušiniai žaislai turi šilumos, kurios jie neturi.
Visų pirma svarbu žinoti, kad ankstyvajame amžiuje vaikai labiau įsijaučia į pojūčius ir ieško emocinio saugumo . Jausmo, kurį pliušiniai žaislai puikiai išpildo nuramindami vaikus, neleisdami jiems jaustis vienišiems ir praturtindami jų žaidimus bei įsivaizduojamus scenarijus.
Dėka savo pliušinio žaislo vaikas suvokia savo emocijas ir pamažu jas išlaisvina. Su ja jis išreiškia save (kartu lavindamas savo kalbą), jai patiki, jaučiasi išklausytas, o paskui nuraminamas švelnių prisiglaudimų dėka.
Be to, žaisdamas su savo pliušiniu žaislu ir manipuliuodamas juo, kad galėtų jį judinti kartu su savimi, jis plėtoja savo motorinius įgūdžius ir greičiau išmoksta tapti savarankiškas. Galiausiai galite padovanoti savo berniukui pliušinį žaislą, kuris padės stimuliuoti jo pojūčius, žadins jo smalsumą ir savo ruožtu akcentuos jo gebėjimą stebėti.
Pliušinio žaislo vieta pagal amžių
Kad ir kokio amžiaus būtų jūsų mažylis, pliušinis žaislas atliks savo kaip pereinamojo objekto vaidmenį ir padės jam geriau suvokti įvairias jo laukiančias patirtis. Todėl galite pasirinkti tokį pliušinį žaislą, kuris jam tiktų, atsižvelgdami į jo amžiaus poreikius.
Pliušinis žaislas, kuris nuramins nuo 0 iki 18 mėnesių
Nuo kelių pirmųjų mėnesių (maždaug nuo 5ᵉ, kai jis sugebės jį paimti) pliušinis žaislas suteiks jam minkštumo, taip pat jausmingą buvimą nesant tėvų. Taigi jis visada galės pasikliauti tuo, kuo pasitiki. Taip pat turėtumėte žinoti, kad šiame amžiuje pliušinis žaislas leistų jūsų kūdikiui švelniai išgyventi nerimą, kylantį per 8ᵉ mėnesį.
Taigi rinkitės vidutinio dydžio minkštą žaislą, kuris jam galėtų būti naudingas net ir tada, kai jis šiek tiek paaugs, arba mažą minkštą žaislą, kuris neužims visos vietos. Taip pat galite rinktis šarnyrinį pliušinį žaislą arba lėlių pliušinį žaislą, kad jis būtų kuo linksmesnis.
Nuo 18 iki 3 metų: puikus kompanionas ankstyviems žaidimams
Jūsų kūdikis galbūt jau paaugo, tačiau jo pliušinis žaislas jam vis dar bus toks pat svarbus. Tačiau jo vaidmuo šiek tiek pasikeis. Todėl jis taps jo žaidimo draugu, kurį jis maitina, su kuriuo mokosi žaisti automobilyje arba su kuriuo ruošia įsivaizduojamas maudynes.
Tai taip pat yra imitacinių žaidimų pradžia . Mažylis perkelia viską, ką yra įpratęs daryti su savo pliušiniu žaislu. Jis jaučiasi ramus ir gana laimingas vien dėl to, kad šalia jo yra jo pliušinis žaislas. Tai taip pat laikotarpis, kai Jūsų sūnus išsiugdys meilę pliušinių žaislų kolekcionavimui. Jie visur jį lydės ir taps raminančiais, šiltais miego palydovais.
Šiame amžiuje pliušiniai žaislai taip pat įgaus šiek tiek daugiau svarbos ir taps atrama kiekvienoje situacijoje. Ištikus bėdai, liūdesiui, nedideliems rūpesčiams ar dideliam nuovargiui, jo minkštas žaislas jį nuramins ir veiks kaip orientyras.
Čia rekomenduojame rinktis minkštus žaislus, kurie padės jam iš tiesų lavinti motorinius įgūdžius ir įgyti šiek tiek daugiau savarankiškumo.
Nuo 3 iki 6 metų: pirmieji žingsniai mokykloje
Pirmasis perėjimas, pliušinis žaislas berniukui čia atliks funkciją – palengvins įžengimą į mokyklą . Iš pradžių jis jį pasiims su savimi į mokyklą, o paskui pamažu pradės palikti namuose. Po kiekvienos dienos ji veiks kaip jo atrama ir padės jam suvirškinti vargus šiame naujame pasaulyje. Jis papasakos jai viską apie savo nuotykius, taip pat apie šiuos naujus susitikimus.
Galiausiai galite sau leisti leisti jam išsirinkti didelį pliušinį žaislą , arba net milžinišką pliušinį žaislą. Pakankamai, kad jis galėtų žaisti su bičiuliu.
Nuo 6 metų
Sulaukęs 6 metų, jūsų sūnus jau bus pakankamai paaugęs ir jau bus sukaupęs krūvą pliušinių žaislų. Jie jam tarnaus kaip emociniai atskaitos taškai ir bus labiau statiški. Jis mažiau juos judins ir naudos naujiems žaidimams. Padovanokite jam XXL dydžio pliušinį žaislą, ant kurio jis galėtų gulėti arba iš kurio galėtų formuoti savo kokoną.
Pliušinių žaislų pasirinkimo kriterijai
Prieš pirkdami pliušinį žaislą berniukui, rekomenduojame atidžiai išnagrinėti tam tikrus elementus, kad jis jam tiktų.
Minkšto žaislo saugumas
Nors jūsų vaiko minkštas žaislas turėtų būti minkštas, lengvas ir lengvai skalbiamas, jis taip pat turėtų būti saugus vaikui. Taigi pirmiausia pasidomėkite etiketėse nurodytais saugumo standartais. Nuorodos yra NF ir CE standartai . Taigi esate tikri, kad turite kokybišką minkštą žaislą , kuris nekelia pavojaus jūsų kūdikiui, jei etiketėje nurodytas kuris nors iš šių standartų.
Taip pat nepamirškite patikrinti, ar tvirtos visos pridėtinės detalės (pvz., akys), kad jų nebūtų galima lengvai nuplėšti.
Medžiagos kokybė
Idealiu atveju rekomenduojame rinktis berniukui skirtą pliušinį žaislą, kuris yra labai minkštas ir kurio medžiaga yra švelni kūdikio odai . Jūsų vaikas ypač įvertins savo pliušinį žaislą, nes turės galimybę jį daug glausti.
Kiek tai susiję su medžiagos tipu, pasirinksite pagal savo skonį. Poliesteris, vilna, medvilnė, linas… viskas priklauso nuo jūsų. Tačiau kokybiška kūdikiui tinkama antklodė visų pirma turi būti hipoalerginė .
Lengva priežiūra
Labai svarbus kriterijus renkantis minkštąjį žaislą vaikui – lengva priežiūra turi būti eliminuojantis elementas. Priežastis paprasta! Savo pliušinį žaislą jūsų vaikas visur pasiims su savimi. O kadangi jis jau didelis, nebūtinai turės supratimą apie higieną. Jis jį maitins, vilks per purvą ar virtuvės grindis.
Todėl rinkitės minkštą žaislą, kurį lengva skalbti, ypač skalbimo mašinoje 30° ar aukštesnėje temperatūroje. Taip galėsite jį reguliariai prižiūrėti, kad jūsų vaiko pliušinis žaislas netaptų bakterijų lizdu. Vieną kartą per mėnesį (jei pliušinis žaislas per daug nešvarus) jau būtų geras dažnumas.
Skirtingi minkštų žaislų tipai
Priklausomai nuo to, ko ieškote savo vaikui, galite linkti į tam tikrą kategoriją.
- Plokšti kvadratėliai, lėlytės arba plokšti pliušiniai žaislai: gana minkšti liesti, yra pliušinių žaislų, kurie yra ne kas kita kaip audinio kvadratėliai, kurių ypatybė ta, kad jie labai lengvi. O lengvi reiškia, kad juos lengva nešiotis. Jūsų vaikas galės lengvai su juo žaisti, susukti į kamuoliuką ir manipuliuoti, kaip tik panorėjęs.
Kai kalbame apie lėlių guzikus, juose yra angos, leidžiančios juos animuoti.
- Muzikiniai minkšti žaislai: akivaizdu, kad jie ne tik yra ištikimi kompanionai, bet ir ypatingi tuo, kad leidžia vaikui užmigti fone grojant švelniai muzikai.
- Ragauti pliušiniai žaislai: tinka ir berniukams, ir mergaitėms, jie yra minkšti ir lengvi ir leidžia žaisti bet kokius žaidimus.
- Kramtukai: tai minkšti žaislai su guminėmis arba plastikinėmis dalimis, kurios priglunda prie kūdikio burnos. Jis galės juos kramtyti, kai pasirodys pirmosios rankytės, kad sumažintų dantenų skausmą.
Pliušiniai žaislai berniukui: kokie jūsų kriterijai?
Taigi, pagal kokius kriterijus renkatės pliušinį žaislą berniukui? Papasakokite mums komentaruose!